Skip to content

7. bijenale slikarstva

Vrijeme održavanja: 25.10. 2023 – 26.1. 2024.
Mjesto održavanja: Meštrovićev paviljon

Likovni postav: Tomislav Buntak, Martina Miholić
Gostujuća izložba: Vilnius, Floating Identity: Between a Recognisable Image and Abstraction

Nagrade:
Grand Prix nagrada 7. bijenala slikarstva: Bojan Šumonja
Kontrapunkt nagrada Vladimir Dodig Trokut, Iva Vraneković – umjetnici umjetniku:
Natalia Borčić Peuc, Leonardo Budimilić Majnarić, Mihaela Rašica

Pozvani umjetnici i umjetnice:
Jadranka Fatur, Boris Guina, Zlatko Keser, Robert Šimrak, Miro Vuco

Odabrani umjetnici i umjetnice:
Grgur Akrap, Mihael Bađun, Biserka Baretić, Maša Barišić, Mirela Blažević, Natalia Borčić Peuc, Leonardo Budimlić Majnarić, Viktor Daldon, Danko Friščić, Ariana Herceg, Dina Jakšić Pavasović, Anita Kos, Mirna Kutleša, Luka Kušević, Željko Lapuh, Mia Matijević Akrap, Monika Meglić, Marina Mesar (OKO), John Miličić, Zoltan Novak, Pavle Pavlović, Mihaela Rašica, Domagoj Rogina, Mario Romoda, Helena Schultheis Edgeler, Mohamad David Shreim, Valentina Supanz Marinić, Stjepan Šandrk, Melinda Šefčić, Bojan Šumonja, Mislav Tadić, Predrag Teodorović, Šimun Tolić, Josip Tirić, Andrej Tomić, Dino Topolnjak, Gorana Težak, Zlatan Vrkljan, Iva Zagoda, Anabel Zanze, Marko Zeman, Marta Živičnjak

Floating Identity: Between a Recognisable Image and Abstraction:
Virgis Ruseckas, Eglė Velaniškytė, Meda Norbutaitė, Aušra Kleizaitė, Adelė Liepa Kaunaitė, Arvydas Kašauskas’s, Rimantas Plungė, Rūta Eidukaitytė, Alonas Štelmanas, Agnė Jonkutė, Mindaugas Juodis, Vladas Mackevičius, Felicia Dudoit, Viktoras Paukštelis, Julija Skudutytė, Evaldas Jansas, Jolanta Kyzikaitė

ALUzija: Marcela Bencek, Lea Bulaja, Sandra Črnelč, Marta Dijak, Bartol Grgec, Jiao Guo, Marta Katavić, Teo Kiš, Petra Kovačić, Mia Markušić, Marija Matok, Matija Meštrić, Juraj Mihalke, Luisa Pascu, Ana Pintarić, Marina Popović, Filip Stolnik, Ivo Vodopija, Lana Zubović

Galerija Canvas: Matko Vekić

Art&CeRZe: Marija Boban, NAtalia Borčić Peuc, Ranko Ćuća, Jelena Gvozdanović, Ivan Jakovljević, Zdravko Krešić, Tara Beata Racz, Blanka Stančić Puhak, MArko Zeman, Marta Živičnjak

 

Katalog 7. bijenala slikarstva