5. Bijenale slikarstva

5. BIJENALE SLIKARSTVA

Vrijeme održavanja 2.10. – 8.12. 2019.
Mjesto održavanja:  Meštrovićev paviljon 

Likovni postav: Tomislav Buntak, Martina Miholić
Gostujuća izložba: Leipzig, ‘’The Leipzig Connection’’, kustos: Mark Gisbourne


Nagrade:  

HPB Grand Prix 5. bijenala slikarstva: Zoltan Novak

HPB nagrada za mladog umjetnika 5. bijenala slikarstva:  Tara Beata Ratz

Nagrada Iva Vraneković – Vladimir Dodik Trokut:  umjetnici umjetniku:  Lea Popinjač i Andrej Tomić

 

Pozvani umjetnici i umjetnice: 

Martina Grlić, Željko Kipke, Vatroslav Kuliš, Zoltan Novak, Bojan Šumonja

 

Odabrani umjetnici i umjetnice: 

Aleksandar Bezinović, Anabel Zanze, Andrej Tomić, Damir Sobota, Domagoj Rogina, Đuro Seder, Emanuela Lekić, Fedor Fischer, Gordana Meštrović, Grgur Akrap, Ivan Marković, Ivan Prerad, Jasmina Krajačić, Josip Tirić, Jurica Pušenjak, Katrin Radovani, Lea Popinjač, Luka Kušević, Maja Bachler, Marija Matić, Marko Zeman, Martina Fabijanović, Matej Pašalić, Matko Vekić, Zdravko  Milić, Monika Meglić, Nataša Vuković, Nikica Jurković, Pavle Pavlović, Predrag Todorović, Radovan Kunić, Sebastijan Dračić, Sibel Latin, Stipan Tadić, Stjepan Šandrk, Tara Beata Racz, Valentina Supanz Marinić, Viktor Daldon, Zlatan Vehabović, Željka Cupek

 

”The Leipzig Connection” umjetnici i umjetnice: Hans Aichinger, Tilo Baumgärtel, Christian Brandl, Falk Gernegroß , Sighard Gille,  Rayk Goetze, Bernhard Heisig, Julius Hofmann, Martin Kobe, Axel Krause, Markus Matthias Krüger, Corinne von Lebusa, Akos Novaky, Gudrun Petersdorff, Ulf Puder, Arno Rink, Johannes Rochhausen, Christoph Ruckhäberle, Rigo Schmidt, Annette Schröter, Volker Stelzmann, Miriam Vlaming, Matthias Weischer, Doris Ziegler

Ususret Bijenalu slikarstva:

Izložba studenata akademije likovnih umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu

Vrijeme održavanja: 9.10. – 29.10.2019.

Mjesto održavanja:  Galerija Šira

VIRTUALNA GAERIJA

4. Bijenale slikarstva

Vrijeme održavanja:  20.9. – 29.10. 2017.
Mjesto održavanja:  Meštrovićev paviljon 

Likovni postav: Tomislav Buntak, Željko Marciuš, Martina Miholić
Gostujuća izložba: Prag, ‘’Extended Painting Prague’’ , kustos: Marek Schovánek

Nagrade:  

HPB Grand Prix 4. bijenala slikarstva: Zlatko Keser

HPB nagrada za mladog umjetnika 4. bijenala slikarstva:  Martina Grlić

Pohvala: Spartak Dulić, Ivica Maličić, Stipan Tadić

Nagrada Iva Vraneković, umjetnik umjetniku:  Grgur Akrap i Andrea Musa

Pozvani umjetnici i umjetnice: 

Spartak Dulić, Dalibor Jelavić, Zlatko Keser, Željko Kipke, Zoltan Novak, Igor Rončević, Đuro Seder, Robert Šimrak (Grand Prix 3. Bijenala slikarstva), Miro Vuco, Anabel Zanze

Odabrani umjetnici i umjetnice: 

Grgur Akrap, Duga Bobanović, Viktor Daldon, Fedor Fischer, Danko Friščić, Martina Grlić, Duje Jurić, Ivana Jurić, Marija Koruga, Davor Krelja i Danica Franić (Heavenly Image Corporation), Koraljka Kovač, Ivica Malčić, Mitar Matić, Andrea Musa, Monika Meglić, Vida Meić, Marina Mesar OKO, Goran Novaković, Pavle Pavlović, Lav Paripović, Lydia Patafta, Ivan Prerad, Ana Ratković Sobota, Domagoj Rogina, Mario Romoda, Damir Sobota, Miran Šabić, Stjepan Šandrk, Bojan Šumonja i Marko Jakše, Stipan Tadić, Ivana Tkalčić, Josip Tirić, Predrag Todorović, Nataša Vuković, Eugen Varzić, Matko Vekić, Marko Zeman

‘’Extended Painting Prague’’ umjetnici i umjetnice:

Kateřina Barabášová, Josef Bolf, Jiří David, Jiří Černicky, Krištof Kintera, Petr Pisarik, Peter Sadofsky & Dan Trantina, Marek Schovánek, Ivana Štenclová & Pavel Forman

4. bijenale slikasrtva u Varaždinu 

Mjesto održavanja: Gradski muzej Varaždin – Palača Sermage i Galerija starih i novih majstora 

Vrijeme održavnja: 7. 3. 2018. – 8. 4. 2018

VIRTUALNA GALERIJA